KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 13557082
nr 1355 7082
Rimer Cardillo
(f. 1944), Uruguay
Carborundumetsning, "Spring Moth". Signerad, numrerad 27/30. Bladets mått: 76x55 cm
Rimer Cardillo, bildkonstnär född i Uruguay 1944.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 18:36:04
300 kr
19 okt